ALBEY BLOG

Renklerin Etkisi

İlk intibaın ve beden dilimizin insanlar üzerinde ve iletişimde azımsanmayacak etkisi olduğu muhakkaktır. Ancak bu kısım, işin makyajı ya da aracın kaportası hükmündedir. İnsan-lar her ne kadar önce zahire bakarlarsa da zamanla sizi tanıdıkça, kabukla değil özle ilgilenmeye başlarlar. Merkezde, insanın şahsiyet dili ile gönül dünyası gelir! Çünkü insanlar ka-raktere hayrandır. Şahsiyetin peşinden giderler. 

Devamı...

Moda

Modayı en kestirmeden şöyle tarif edebiliriz: Zamanın veya modacıların belirlediği koşullara veya çizgilere göre giyinip kuşanmaktır, süslenmektir. 

Devamı...

İyi ve Etkili Bir Satış için Neler Gereklidir (1)

İyi ve etkili bir satış için öncelikle sattığınız ürünün muhtevasını bilmeniz gerekiyor ki ürünü müşterinize doğru bir şekilde anlatabilesiniz. Unutmayın, sattığınız ürünü anlatabildiğiniz kadar etkilisinizdir.

Devamı...

İyi ve Etkili Bir Satış için Neler Gereklidir (2)

Satış elemanın güler yüzü, olmazsa olmazlardandır. Asık veya ciddi bir surat ifadesi ile çok etkili satışlar gerçekleştirilebileceğini ummak kendimizi kandırmaktır.

Devamı...

İyi ve Etkili Bir Satış için Neler Gereklidir (3)

Sürekli giy çıkar insanı yorar ve alışveriş sıkıcı hale gelir. Sıkılmış bir müşteriye doğru ürünler veremeyeceğiniz gibi yeterince ürün de satamazsınız. İyi bir satış elemanı müşterisinin yorulduğunu hemen anlamalıdır. Eğer servis uzun süre devam ediyorsa çay kahve ikramı ile (siyaset gibi özel konulara girmeden) sohbet ederek zihninin dağılması ve müşterinin rahatlaması sağlanmalıdır. 

Devamı...

İyi ve Etkili Bir Satış için Neler Gereklidir (4)

Hayatta en büyük servetin itibar olduğunu hep hatırda tutmak gerekiyor. Paranızı kaybedin ama itibarınızı asla! Kaybedilen paranın her zaman yerine konma şansı vardır. Ama itibarınızı kaybettiğinizde artık o etiket mezara kadar sizi takip eder. 

Devamı...